Kayak Otellerine Pandemi Genelgesi

Kayak Otellerine Pandemi Genelgesi

Kayak otellerinde pandemi kurallarını sıkılaştırmak amacı ile T.C. İçişleri Bakanlığı genelge yayınladı. Bu genelgede salgına karşı uygulanacak tedbirler belirtildi. Yayımlanan genelge otellerin yanı sıra kayak bölgelerindeki tesisleri de kapsıyor.

Genelgede son günlerde bu mekanlarda düzenlenen müzikli eğlencelerin otel misafirlerini bir araya topladığı ve bu sebeple pandemi kuralları açısından risk oluşturduğu belirtildi. Otelde konaklayan misafirlerin kahvaltı ve yemekler dahil bir araya gelmesinin mümkün olduğunca engellenmesi hususuna da değinilmiş ve parti, eğlence gibi etkinlikler kati olarak yasaklanmıştır. Ayrıca açık alan dahi olsa otellerde saat 22:00 den sonra canlı müzik vb. hizmetler de yasaklandı.

Tüm bu tedbirlere rağmen en çok yoğunluk telesiyej binişlerinde gerçekleşiyordu. Bu sebeple genelgede telesiyej ve teleferiklere binişlerde sosyal mesafenin korunması için bekleme alanı oluşturulması istendi. Pandemi süresince tüm kayak otelleri il ve ilçe salgın denetim ekiplerince denetlenecek.

Tatil Küpü

Bir Cevap Yazın