Turizme Kırmızı Işık

Turizme Kırmızı Işık

Turizme Kırmızı Işık

Can çekişen turizm sektörü kötü haber almaya devam ediyor. Vaka sayılarının 40.000 eşiğini aştığı bugünlerde risk haritasının neredeyse tamamının kırmızıya dönüşmesi sektörün son umutlarını da yıktı.

Avrupa’nın uygulamaya çalıştığı aşı vizesi uygulamasına tepki gösterdiğimiz bu günlerde ülkemizdeki vaka tablosunun bu duruma gelmesi Avrupa ile yürütülen görüşmelere de kötü etki sağlayacak gibi görülüyor.

Turizm sektörünün öncülerinin bile ümidinin yitirdiği günümüzde tek umut yoğun bir aşılama takvimi olacaktı. Aşılama hızının da son haftalarda minimum düzeyde olması beklentileri yerle bir etti. Bugün itibariyle her gün bir milyon vatandaşımızın aşılanacağını ön görsek bile yaz dönemi sonlarında bir rahatlama hesaplanabiliyor.

Aşının etkisini 14 gün sonra gösterdiğini de göz önünde bulundurursak 2021 yılından da ümidimizi kesebiliriz.

Sağlık Bakanı Koca’dan ve Hükümet’ten gelen açıklamaların da ümitsiz olması bir çok tur operatörünün kepenklerinin inmesine yol açtı. Pandemi desteklerinin de sona erdiği 1 Nisan 2021 tarihinden itibaren hiç bir destek alamayan seyahat acentalarının hayatta kalması mucizeye dönüştü.

Tatil Küpü

Bir Cevap Yazın